Aralık 4, 2017

En İyi Bodrum Plajları ve Sahilleri

EN İYİ BODRUM PLAJLARI VE SAHİL ÖNERİLERİ

 

Bodrum’da nerede denize girilir? Bu soruyu sadece tatile Bodrum’a gelecekler değil, Bodrum’da yaşayanlar da eminiz soruyordur kendilerine… Bu yazımızda size ezber bozduracak Bodrum’un en iyi sahilleri, Bodrum’un en iyi koyları ve plajlarını aktaracağız.

Aslında Bodrum bu konuda en şanslı bölgemiz zira 67 tane mavi bayraklı plajı ile ülkemizin en fazla mavi bayrağa sahip beldesi. Ama bu sizin için her yerde koşar adım denize girebileceğiniz anlamına gelmesin! Bodrum, sahilleri ve plajları bakımından bu kadar zengin olsa da, işletmelerin fazlalığı ve özellikle yaz aylarında yüksek ziyaretçi sayısı sebebi ile o doğal güzelliğini ve bakirliğini maalesef kaybedebiliyor. Bodrum’da kış aylarında yerleşik 150 bin civarında şanslı insan yaşamakta. Yaz aylarında gelen yerli ve yabancı turistler ile bu sayı 2 milyona kadar çıkabiliyor! Dolayısı ile eğer bu yazıyı okuyorsanız, size vereceğimiz öneriler ile bu kalabalıktan sıyrılabilir ve hatta en kalabalık sezonda bile sakin bir deniz keyfi yaşama şansını yakalayabilirsiniz.

Bodrum’a tatile gelmek isteyenlerin en çok sordukları sorular, Bodrum’da nerede ne yapılır? Bodrum’da nerede denize girilir? Bodrum’un en iyi sahilleri, en gizli Bodrum plajları sorularıdır. Bizde size cevap olması açısından aşağıdaki Bodrum’un gizli koylarını ve en bakir plajlarını sıraladık. Gelin hep birlikte Bodrum’da yüzülebilecek en iyi plajlara ve sahillerine birlikte göz atalım. Sizler için bizim önerimiz olan en iyi 5 sahil listesi ve diğer Bodrum plajlarını aşağıda anlatmaya çalıştık. Tüm listeye ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

1- KARGICAK KOYU ( Balıkçılar Koyu )

Kargıcak Koyu

Peşin olarak bir anlaşma yapalım! Buranın kıymetini bilmeyecek ya da burayı herkese fısıldayacak arkadaşlarımızı buraya götürmek yok. Kargıcak koyu belkide şu anda Bodrum’da kalan en bakir, en gizli aynı zamanda da en gizli koylardan bir tanesi.  Hoş, zaten buranın bu kadar güzel kalmasının sebebi, yolunun bozuk olması ve birçok kişinin yola çıktıktan sonra dayanamayıp geri dönmesidir. Eğer geri dönmediyseniz çok şanslısınız çünkü biraz daha sabrederseniz bu muhteşem koyu keyifle deneyimleyebilirsiniz.

Yoldan bahsetmişken, arabasına kıyamayanlar, malı çok kıymetli olanlar 🙂 iki kere düşünmeli. Çünkü 2 km kadar süren, oldukça bozuk, tozlu ve stabilize bile olmayan bir yoldan ulaşıyorsunuz Kargıcak koyuna. Bu yol boyunca hem siz hem arabanız güzelce tozlanacak ancak buna değecek. Burayı bilen insan sayısı çok az sayılmaz aslında ama, hem Bodrum’a nispeten uzak olmasından, hem de yolunun çok düzgün olmamasından ötürü sadece buraya aşık insanlar bu zahmeti göze alıyorlar. Bu koy aynı zamanda buradaki yerel halk tarafından balıkçılar koyu olarak da biliniyor. Kargıcak koyunda barınan balıkçı tekneleri, günlük olarak ava giderler ve bu koya taze balıklarını geri getirirler. Bu sebeple balıkçılar koyu da denilmektedir. Balıkçıların günlük avladığı taze balıkları direkt mangalınıza yatırabilir ve güzel bir deniz sefası sürebilirsiniz.

Kargıcak koyuna gidecekseniz, yanınıza su, içecek, mangal ve her türlü malzemenizi ve şemsiyenizi almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Zira bu koyda hiç bir şekilde market, işletme ya da esnaf olmadığı için ne getirirseniz onu yer ve içersiniz. Duş ve tuvalet bulunmadığını da peşinen belirtelim. Dedik ya, Bodrum’un en bakir koyu burası!

Kargıcak koyu Bodrum merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafede Yalıçiftlik’te yer almaktadır. Buraya gidebilmeniz için şahsi aracınız kesinlikle olmalı. Kargıcak koyunun konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

2- KARAİNCİR PLAJI

Karaincir Sahili

Bodrum’da denize girilecek en güzel sahiller listesinde kesinlikle olması gerektiğini düşündüğümüz bir yer burası. Bizce Bodrum’un saklı cennetidir Karaincir. Pırıl pırıl suyu, altın sarısı kumu ile muhteşem güzellikte bir yer plaj. Özellikle; hem merkezi bir lokasyonu olsun, hem sessiz hem de temiz olsun diyorsanız burası tam sizlik! Bu kadar güzelliğin kusuru olmaz mı? Tabi ki kusur denilirse… Deniz suyunun Bodrum yarım adasında en soğuk olduğu yer burası! Ağustos ayında dışarıda 35-40 dereceleri bulan sıcaklıklarda bile, suya atladığınızda tüm organlarınızda soğukluğu hissediyorsunuz.

Karaincir’i turistlerden çok Bodrum’un yerlisi ve müdavimleri bilir genellikle. Diğer sahillere ve koylara nazaran biraz daha sessiz ve sakin olsa da günden güne daha çok biliniyor ve ziyaret ediliyor. Sahil şeridinde bir çok işletme var. Bu işletmelerin fiyat&performans oranına baktığımızda orta seviyede kaldığını söyleyebiliriz. Maalesef özellikle yiyecek ürünleri için öyle muhteşem lezzetli diyemiyoruz ama fiyatlarda pek aşağı değil.

Karaincir Plajı

Sahil sırasındaki işletmelerin herhangi birine şezlong ücreti ödeyerek sahili kullanabilirsiniz. En son fiyatlar kişi başı 35TL civarındaydı. Tabi ödediğiniz bu rakamı yiyecek ve içecek kredisi olarak kullanıyorsunuz. Duş ve lavabo ihtiyaçlarınızı bu işletmelerde gidermeniz mümkün. Ayrıca sahildeki bu işletmeler motel tarzında çalışıyor ve oda kiralama şansınız da bulunuyor. Tatilinizde konaklama anlamında çok büyük beklentiniz yok ise tercih olabilir. Böylelikle ekonomik olarak Bodrum’un en güzel sahilinde konaklayabilir ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu sahilde en çok bilinen işletmeler Meteor Beach, Bal Mahmut, İlayda Beach ve Emrah Hotel. Müşteri sayısının az olması, kavak ağaçları altında çim ya da kum üzerinde huzurla sessizce dinlenebildiğimiz için bizim tercihimiz hep İlayda beach oldu. Bu sahil sırasında diğer işletmler genelde tıka basa dolu olduğu için konforlu bir şekilde dinlenemedik.

Karaincir’e ulaşmak için Bodrum merkezden kalkan Akyarlar minbüslerini kullanabilir ya da kendi aracınız ile de rahatlıkla gidebilirsiniz. Bodrum merkez noktasından yaklaşık olarak 30-40 dk’lık bir sürüş sonrası Karaincir’e ulaşabilirsiniz.

Karaincir plajının konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

3- PEKSİMET PLAJI

Peksimet Plajı

Bodrum’da birçok kişinin bilmediği belkide gitmediği ancak bir o kadar güzel ve özel yerlerden birisidir. Burada çok işletme yok. 1-2 sahil kenarı restoranı bulunuyor ve sahilin geri kalan kısmının tamamı halk plajı. Burayı en özel yapan şey ise tabi ki berrak denizi. İşletmenin çok olmamasından ötürü gün içerisindeki atıştırmalıklarınızı kendiniz çözmek isterseniz, gelirken yanınızda atıştırmalık sandviç ya da çerez vb bulundurmanız gününüzün konforu açısından çok önemli olacaktır.

Peksimet’in deniz çarşaf gibi ve sürekli ılık. Ayrıca sahil ve deniz tabanı tamamıyla kum. Hele akşamları burada bulunan iskeleden gün batımı tam bir görsel şölen. Akşam üzerine doğru biraz dalga alsa da genel olarak çok keyifli bir plaj.

Peksimet halk plajındaki şezlonglar, işletmelerin şezlonglarına taş çıkartacak yenilikte ki belediye şezlonglarıyla dolu bu sahil. Şezlongları ücretsiz olması çok güzel tabi ama maalesef tuvalet ve giyinme kabini olmayışı büyük sıkıntı burada. Bu sebeple bir işletmenin plajını kullanmanız durumunda soyunma kabini, tuvalet gibi sıkıntıları direkt çözmüş oluyorsunuz.

Bodrum’a tatile geldiyseniz ve aracınız var ise bu sahili değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Hatta gününüzü bu sahilde geçirdikten sonra akşam üzeri küçük bir sürüş sonrası Gümüşlük‘te mükemmel bir gün batımı yakalayıp keyifli bir akşam yemeği ile taçlandırabilirsiniz.

Peksimet sahiline gitmek için Bodrum merkezden kalkan minibüsler ile öncelikle Turgutreis’e oradan ise Kadı Kalesine gitmeniz gerekiyor. Kendi aracınız var ise bu süreç tabi ki daha kolay olacaktır.

Peksimet plajının konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

4- GÜNDOĞAN PLAJI

Gündoğan Plajları

Aslında henüz potansiyeli keşfedilmemiş, sakin, kafa dinlemelik bir bölge. Gündoğan’ın plajlarına bayılacaksınız. Bodrum’un bir çok koyu herkes tarafından bilinse de Gündoğan için aynı şeyi söyleyemeyiz. Tabi bu durum Gündoğan’ın kendisi içinde aynı şekilde geçerli. Henüz tam şöhretine kavuşamamış biraz unutulmuş ve geri planda kalmış. Aslında iyi ki öyle olmuş!

Çünkü Gündoğan’da sizi pırıl pırıl bir deniz ve ince kumdan oluşan sarı kum plajlar bekliyor. Yalıkavak, Türkbükü gibi popüler bölgelere kıyasla çok fazla bilinmediği için gönül rahatlığı ile sahil ve plaj tercihinizi bu bölge için kullanabilirsiniz. Deniz suyu sıcaklığı biraz serin olması, güneş altında kavrulan teninize ilaç gibi gelecek 🙂

Sahil şeridi boyunca bir çok işletme var. Bu işletmeler yiyebileceğiniz kadar size yiyecek ve içecek imkanı sağlıyor. Ayrıca işletmelerin duş ve soyunma kabinlerini de kullanabilirsiniz.

Bodrum merkezine 18 km uzaklıkta olan Gündoğan’a Bodrum merkezden hareket eden Gündoğan minibüsleri ile ya da kendi aracınız ile rahatlık ile gidebilirsiniz. Yoda giderken kuraklık bir alandan geçerken ne oldu ? nereye gidiyoruz ? gibi sorulara kapılabilirsiniz, merak etmeyin doğru yoldasınız ve çok yaklaştınız.

Bodrumda denize girilebilecek en güzel plajlar arasına bu plaja kesinlikle yer vermek istedik. Gününüzü burada geçirdikten sonra akşam yemeği için Yalıkavak marina ya da Gümüşlük’e rahatlıkla buradan geçebilirsiniz.

Gündoğan plajlarının konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

5- YALIÇİFTLİK SAHİLİ

Yalıçiftlik Sahili

Bodrum merkezden 15 km ayrılarak sizleri Bodrum yarım adasının en temiz denizine götürüyoruz. Gerçekten de yazdığımız kadar iddialı buranın sahili. Yalıçiftlik sahilinde belediyenin iki adet işletmesi bulunmakta. Gelin size biraz işletmelerinden bahsedeyim. Eğer kahvaltı veya snack menü tercih etmek isterseniz self servis olan cafesinde oturabilirsiniz. Ama, eğer ben güzel bir ziyafet çekmek isterim derseniz a la carte balık restoranı tercih edebilirsiniz. Mutfak konusunda ortalama olduklarını söyleyebilirim. Sonuç itibari ile belediye işletmesi olduğu için beklentileri de çok fazla yükseltmemek gerek.

Biraz da denizinden bahsetmek gerekirse; bu konuda mütevazi olamayacağımı ileterek başlamak isterim! Kesinlikle Bodrum’un en temiz ve berrak denizlerinden biri diyebilirim. Sahili kum olmasından dolayı deniz, kum, güneş kombinini  oluşturabiliyorsunuz ? Ayrıca sahil belediye işletmesi olduğu için, ücretsiz olarak giriş yapabilir ve ücretsiz olarak şemsiye ve şezlong kullanabilirsiniz. Sahilde ücretsiz duşları, soyunma kabini ve tuvaleti bulunuyor. Dilerseniz belediyenin sahilini kullanmayıp hemen 50-100 metre yanındaki küçük pansiyon ve restoranların plajlarını da kullanabilirsiniz.

Bu bölgedeki en meşhur sahil işletmeleri Makara Bungalow, Deliaga restoran, Şahin Motel&Restoran.

Yalıçiftlik sahilinin konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

 


Bodrum’un sahilleri ve plajları tabi ki yukarıdaki 5 plaj ile sınırlı değil. Eğer tatiliniz sırasında o kadar şanslı olamayacak ve plajları dolaşma şansı bulunmuyorsa diğer sahillere de göz atmakta fayda var.

 

BARDAKÇI KOYU (Zeki Müren Koyu)

Bardakçı Koyu

Bodrum merkez ile Gümbet arasında kalan küçük koya denilmektedir. Bodrum merkezden 750 mt kadar mesafede olan bu sevimli, küçük bir o kadar güzel olan koya yürüyerek gitmek isterseniz yaklaşık 10-15 dk lık bir yürüme mesafesindedir. O meşhur herkesin fotoğraf çektirdiği Bodrum değirmenlerine varmadan solunuza baktığınızda bardakçı koyuna varmış olacaksınız.

Bardakçı koyunda halk plajı bulunmuyor. Bu küçük koyda bulunan irili ufaklı oteller bu sahili zapt etmiş durumda. Yinede burada denize girmek isterseniz bu otellerin günlük kullanım ücreti ile şezlong ve şemsiyelerinden faydalanabilir hatta bu otellerin restoranlarında öğle yemeği alabilirsiniz. Öncelikle ben arkama yaslanayım hem güneşin keyfini çıkarayım hemde kafamı dinlemek isterim diyorsanız, açıkçası bardakçı koyunun size göre olmadığını belirtelim. Hem Gümbet gibi Bodrum’un gece hayatının merkezi diyebileceğimiz bir yere yakın olması hemde sahil şeridinin küçük olmasından dolayı biraz gürültülü bir sahil. Bu koydaki en çok bilinen oteller Salmakis Resort & Spa, Voyage Bodrum, Azka Otel, Dolce Bodrum Hotel & Beach Club tır. Bu otellerin sahilleri ve imkanları keyifle kullanılabilir.

Deniz ve sahil bakımından temiz olduğunu belirtmek isteriz. Deniz’i biraz yosunlu olsa da ılık ve sakinliği eminim sizi rahatlatacaktır. Özellikle Bodrum merkez bölgesinde tatilini yapan ve ulaşım imkanı olmayan kişiler için Bodrum merkez bölgesinde denize girilebilecek en iyi koy olduğunu belirtebiliriz. Ancak aracı olan kişiler için çok daha iyi koy ve sahillerin olduğunu belirtmemiz gerekir.

Bardakçı koyunun konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

BİTEZ PLAJI

Bitez Plajı

Bodrum’un özellikle sezon öncesi ve sezon sonrasında çok keyifli plajlarındandır. Sahil tamamen ince kumdan oluşur ve deniz suyu sıcaklığı bölgenin geneline oranla biraz daha sıcak. Sezon öncesi ve sezon sonrasında deniz suyu pırıl pırıl berrak olsa da Bitez plajı yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla tercih edildiği için özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında çok kalabalık oluyor ve ister istemez su kirleniyor. Hatta öylesine kalabalık olabiliyor ki  yüzmek ve kulaç atmak neredeyse imkansız.

Sahil şeridi boyunca bir çok işletme bulunuyor. Bu işletmelerin şemsiye ve şezlonglarından ücretsiz faydalanabilirsiniz. Bildiğimiz kadarı ile bir kaç işletme haricinde duş imkanı sağlayan işletme bulunmuyor. Sahilini merkezi konumunda olan Bitez Camisinin hemen önünde belediyenin sağladığı duş ve soyunma kabinleri mevcut. Arzu ederseniz buraya yakın olan işletmelerde gününüzü geçirebilir ve böylelikle duş problemini çözebilirsiniz.

Sahil şeridinde yer alan işletmeler kahvaltıdan öğle yemeğine hatta akşam yemeğine kadar yiyecek ve içecek hizmeti sağlamakta. Arzu ettiğiniz şekilde yemeğinizi bu işletmelerde yeme şansınız bulunuyor. Limon Tree, Bambu ve Gumsal bu bölgede en fazla bilinen ve tercih edilen mekanlardan birkaçı.

Yüksek sezondan bu bölgeye tatile gelecekseniz daha sakin plajları tercih etmeniz tatil konforunuz açısından daha sağlıklı olacaktır. Ancak farklı plajlara gitme şansınız bulunmuyor ise sabah erkenden bir işletmenin plajından şemsiye ve şezlong kapmanız da fayda var.

Bodrum merkezden hareket eden Bitez dolmuşları ile rahatlık ile buraya ulaşabilirsiniz.

Bitez plajının konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

CAMEL BEACH

Camel Beach

Kendine has özel bir coğrafyası ve dokusu ile aşık olabileceğiniz güzellikte bir yer. Camel beach adını bu sahilde bulunan develerden almıştır. Bu develer ile turistlere sahilde tur yapılmaktadır.

Camel beach’e kendi aracınız ile Ortakent’in içerisinden yada Gürece kavşağından sola dönerek gidebilirsiniz. Aracınız yok ise Bodrum Merkezde garajdan kalkan minibüsler ile rahatlıkla gidebilmeniz mümkün.

Camel Beach sapsarı incecik kumu ve pırıl pırıl deniz ile bir hayli dikkatleri üzerine çekmektedir. Denize girdiğinizden karadan 50 mt kadar açılsanız bile su hala boyunuza hatta belinize ulaşmaz. Gittikçe gitmeniz gerekiyor yani ? Bu durum bir çok kişi tarafından beğenilse de, atlayınca boyumu geçsin ben yüzerim arkadaş diyenler için sıkıntılı olabiliyor.

Sahil şeridinde işletmeler bulunmakta. Bu işletmelerde rahatlıkla öğle yada akşam yemeği ihtiyacınızı yada duş ve soyunma kabini ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz.

Bu sahil ile ilgili en kötü durum ise sahilin büyük olmasından ötürü işletmeler maksimum müşteri alabilmek için yığmaca şeklinde şemsiye ve şezlongları yerleştiriyorlar. Dolayısı ile öyle keyifle dinleneyim gibi bir ortam yok. Sıkış tepiş ensenizde diğer kişinin nefesini hissedebileceğiniz bir sahil.

Özellikle yaz aylarında bir çok yerli ve yabancı turistin ayrıca günlük teknelerin durak noktası olduğu için haftanın her günü kalabalık olabiliyor. Sakin bir tatil ve deniz arayanlar için uygun bir seçenek olmayacaktır. Özellikle aile olarak ve küçük çocukları ile tatile çıkanlar için çok keyifli. Özellikle denizinin sığ olması sebebi ile çocuğunuzu keyifle denize sokabilirsiniz.

Camel Beach konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

KUMBAHÇE SAHİLİ

Kumbahçe Sahili

Bodrum merkezde barlar sokağının hemen çıkışında bulunan kumbahçe sahilinde, akşam güneşinin bodrum kalesi üzerinden batışını izlemenizi tavsiye ederiz.

Manzaranın bu kadar büyüleyici olsada, deniz kalitesi açısından aynı şeyi söylememiz mümkün değil. Pek çok tekne,yat,gemi vb deniz araçlarının bulunduğu sahilde  denize girmek pek keyifli gözükmüyor. Yok ben girmek istiyorum derseniz, kumbahçe üzerindeki beach,cafe vb mekanlarda denize girebilirsiniz. ? Kumbahçe’deki mekanlarda kahvenizi içebilir arkadaşlarınızla keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Kumbahçe sahili Bodrum’un kalbi diyebileceğimiz bir noktadadır. Bu sebeple yerli yabancı turistler tarafından çok fazla ziyaret edilmektedir. Eğer burada denize girmeyi düşünüyorsanız erken saatlerden herhangi bir işletmenin sahilinde şezlog kapmanızı tavsiye ederiz.

Eğer aracınız var ise yada keyifli bir tatil yapayım güzel bir denize gireyim diyenlerdenseniz diğer sahillere göz atmanızı tavsiye ederiz. Zira çok daha güzel, temiz ve keyifli sahiller Bodrum’da var.

Kumbahçe sahilinin konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

MAZI KÖYÜ SAHİLİ

Mazı Köyü Sahili

Mazı Köyü Hurma Sahili
Bodrum’a 50 kilometre mesafede bulunan  Gökova Körfezi’nin hemen yanı başında yer alır. Doğayla iç içe olan mazı sahili aslında küçücük bir köye bağlı ve Bodrum’un en bakir sahillerinden birisidir. Doğaya olan bağlılığı ile bilinen sahillerden birisi olan bu sahile gittiğiniz zaman, yanınızda herhangi bir şey götürmenize gerek yok. Kendi küçücük köyünde market,restoran,pansiyon vb pek çok ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Özellikle yemeklerinde organik zeytinyağı kullandıkları için lezzet konusunda gerçekten çok başarılı olduklarını söyleyebilirim. Konaklama kısmına gelirsek o sizi bunaltan trafik,insan seslerinden eser yok sabah kalktığınızda kuş sesleriyle birlikte kahvaltı yaptığınızı fark edecek kendinizi daha genç hissettiğinizin farkına varacaksınız. Deniz konusuna değinecek olursak deniz ve sahili biraz taşlık ve kayalık. Ama gerçekten sessiz ve sakinliğini gördükten sonra emin olun hiçbirisi aklınızda soru işareti bırakmıyor ?

Mazı Köyü Çakıllıyalı Koyu
Aslında aynı şeyleri bu koy içinde söyleyebiliriz. Aslında tek bir koy gibi ama denize uzanan bir kayalık ikiye ayırmış bu koyu. Aralarında pek fark yok sayılır. Çakıllıyalı koyu pansiyon,restoran bakımından açıkça hurma sahilinden biraz daha üstünlük kurduğunu söyleyebiliriz. Şirinmi şirin biyer gerek köylü işletmecileri olsun hepsi kendilerine has şiveleriyle insanları mutlu eden bir enerjiye sahipler. Deniz konusunda açıkçası hurma sahilinden bi farklılık göstermiyor ancak iki koyun denizide birbirinden güzel eğer birgün kitap şiir yazmak istiyorum diye düşünürseniz bu iki koya acilen uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Mazı köyü sahilinin konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

ORTAKENT YAHŞİ PLAJI

Ortakent Sahili

Bodrum’un en fazla bilinen plajlarından biridir. Yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Genel itibari ile Ortakent Yahşi plajı çok keyifli bir plaj olsa da özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında aşırı kalabalıktan dolayı o güzelliğini kaybedebiliyor. Özellikle aşırı kalabalık olduğu dönemlerde suyun o berrak ve dinginliğinden çok fazla eser kalmıyor.

Ortakent Yahşi Plajının sahil ince kumdan oluşmakta ve deniz sıcaklığı bölgenin ortalama sıcaklığındadır. Özellikle sezon öncesi ve sezon sonrası keyifli bir şekilde tercih edilebilir.

Sahil şeridi boyunca bir çok işletme bulunmaktadır. Bu işletmeler soyunma kabini ve duş imkanı sağlamaktadır. Ayrıca tüm yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı bu işletmelerden sağlayabilirsiniz. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında ziyaret edecekseniz, erken saatlerden bir işletmenin sahilinde şemsiye ve şezlong tutmanızı tavsiye ederiz.

Bu bölgede bir çok büyüklü küçüklü otel ve moteller bulunmaktadır. Bu sebeple sahil çoğunlukla kalabalık olabilmektedir. Konaklama ihtiyacınız olacak ise bu bölgede uygun oteller bulabilirsiniz.

Ortakent sahilinin konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

TORBA SAHİLİ

Torba Sahili

Torba Sahili, hava alanından Bodrum merkeze giderken yolun sağ tarafında kalıyor yani yarım adanın başlangıç noktası diyebiliriz. Torba sahilinde, ormana olan yakınlığı ile yeşil ile mavinin her tonunu izleme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Deniz suyu ılık ve orta düzey berrak. Bu bölgeye yakın noktada balık çiftlikleri olmasından dolayı akşam üzeri denizin biraz kirlendiğini söyleyebiliriz. Pırıl pırıl bir deniz beklentiniz olmasın çünkü, bu bölge çok fazla dalga aldığından, çok fazla gel git dolayısı ile bulanıklık ve kirlilik olabiliyor. 

Tesis konusuna değinecek olursak belediye kafesinde ücretlerin makul olduğunu açıkça söyleyebilirim. Tuvaletler, duşlar, soyunma kabinleri bakımlı ve tertemiz. Bodrum’un en iyi sahillerinden olmasa da alternatif olarak listenizde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Eğer seçim yapma şansınız var ve aracınız  var ise, Bodrum’da daha iyi sahillerin olduğunu hatırlatmak isteriz.

Torba sahilinin konumu ve daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

“Bodrum’un en iyi kahvaltı mekanları yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. En iyi Bodrum Kahvaltı Mekanları yazımızı okumak için buraya tıklayın.”

Yorum Yazın

E-posta adresiniz hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.

X
X